Breadnia – śniadanie na Piotrkowskiej w Łodzi

Na Piotrkowskiej 86 w Łodzi, w pięknej Kamienicy „Pod Gutenbergiem”, w miejscu dawnej galerii sztuki, mieści się Breadnia|Galeria|Wino|Chleb.

Na pierwszy rzut oka miejsce wygląda na małe bistro, jednak w środku znajduje się kilka przechodnich sal, ciągnących się w głąb kamienicy. Wnętrze jest ciepłe, ale przy tym nowoczesne. Miejsc jest sporo, zarówno przy 2-4 osobowych stolikach jak również kilku dużych (8-10 os.) stołach. Najbardziej oblegane są oczywiście te z widokiem na Piotrkowską 🙂

W lokalu działa piekarnia, do której można zajrzeć przechodząc do kolejnych sal, a zapach świeżego pieczywa roznosi się po całym lokalu.

Duża część menu opiera się właśnie na wypiekanym na miejscu pieczywie. Breadnia oferuje zarówno chleby pszenno-żytnie, jak i razowe, w kilku wersjach smakowych (m.in. rozmaryn, cebula, żurawina). Oprócz tego także bagietki, bajgle czy croissanty.

Poza pysznym pieczywem w menu są także sałatki, makarony, lekkie zupy, pieczona na miejscu pizza, sporo ciast oraz coś czego szukaliśmy czyli bogata oferta śniadaniowa.

W zestawach śniadaniowych znajdziemy zarówno słodkiego croissanta z dodatkami (twarożek, dżem, masło) czy placki z jabłkiem, ale także jajka na kilka sposobów,  w tym w formie pasty, jajecznicy, omletu czy sadzonego. W menu jest także m.in. lekki twarożek z warzywami, caprese oraz nawet smażona kaszanka z cebulą 🙂

Mając w planach jeszcze obiad w Łodzi, decydujemy się wyłącznie na croissanta z czarną porzeczką oraz zestaw śniadaniowy nr 3 czyli twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką, warzywami sezonowymi oraz koszykiem pieczywa.

Porcja twarożku jest naprawdę duża, do tego towarzyszy jej sporo warzyw, a słusznej wielkości croissant jest wręcz przepełniony nadzieniem. Świetna jakość produktów i duże porcje w naprawdę rozsądnych cenach.

Dodatkową zaletą Breadni są godziny otwarcia – w weekendy zjemy tu dobre śniadanie już od 9 rano – co w okolicy jest raczej rzadkością, szczególnie w niedzielę: większość lokali oferuje śniadania dopiero od 11, a nawet 12!

Na pewno tu wrócimy.

Informacje praktyczne:

Breadnia|Galeria|Wino|Chleb
ul. Piotrkowska 86, Łódź

https://m.facebook.com/Breadnia/

Rezerwacje nie są konieczne

Na miejscu nie ma parkingu – na ul. Piotrkowską mogą wjeżdżać wyłącznie taksówki. Jednak spacer po tak obfitym śniadaniu każdemu wyjdzie na dobre.

Rachunek za śniadanie:

oraz rachunek za dodatkowy chleb na wynos: