O nas

O blogu

Turystykaspozywcza.pl to nasz subiektywny przewodnik po świecie, po kuchni i po smakach. Wspomnienia z najsmaczniejszych miejsc jakie odwiedziliśmy, ale też z tych nieco gorszych i tych, które warto ominąć szerokim łukiem.

Mamy nadzieję, że znajdziecie tu inspirację do własnej podróży nie tylko kulinarnej.

O nas

Na codzień pracujemy w warszawskich korporacjach, ale po godzinach i w weekendy odkrywamy nowe smaki, gotujemy, podróżujemy, snujemy plany na kolejne wyjazdy.

Turystka: od 5 lat praktykuje jogę, gotuje, sporo czyta, kocha wszystko co związane z kulturą Japonii, a ostatnio wpadła na pomysł nauczenia się japońskiego (jak jej pójdzie – się okaże ;-)).

Turysta: stroni od jogi, ale biega i pływa kiedy tylko może, pilnie uczy się koreańskiego i dużo czyta.

Oboje zakochani w ulicznym jedzeniu, lokalnych targach i dworcowych kantynach.

Pomimo zamiłowania do jedzenia, BMI mamy w normie. Jemy wszystko – od wegańskich specjałów, przez surowe ryby, po tatar wołowy i podroby wszelakie. Na ile to możliwe – staramy się stosować dietę rozsądną i racjonalną, a na pewno zróżnicowaną wink emoticon

W zależności od możliwości czasowo – finansowych, spędzamy parę tygodni w roku w podróżach. Czasem lokalnie, a czasem globalnie. Dłużej lub krócej, ale zawsze podążając za nowym smakiem. Podróżujemy z plecakiem i na własną rękę – bo tak lubimy najbardziej.

Do tej pory zwiedziliśmy kawałek Azji, razem lub osobno, w ulubione miejsca wracając kilka razy: Indie, Tajlandia, Laos, Kambodża, Wietnam, Korea, Japonia, Birma, Malezja.

Kraje arabskie głównie osobno – Egipt, Turcja, Syria, Jordania, Liban, Maroko.

Powoli odkrywamy uroki Ameryki Łacińskiej – Peru, Gwatemala i Honduras.

Z europejskich smacznych miejsc odwiedziliśmy: Czechy, Niemcy, Słowację, Portugalię, Francję, Grecję, Belgię, Litwę, Finlandię, Rosję.

Z innych dalszych destynacji – Turystka rozsmakowała się w Nowym Jorku.

Kochamy Bałtyk (wyłącznie) po sezonie, wiosnę i jesień w polskich górach, weekendowe wycieczki po Polsce i krajach sąsiedzkich.

Relacje z dotychczasowych podróży będziemy uzupełniać sukcesywnie

Jeśli chcesz do nas napisać: e-mail